• Zoznamy žiakov-prvý a piaty ročník

• 1.A

Valiér Martin

Varga Amos

• Vážení rodičia

Slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 sa uskutoční dňa 2.9.2021  - vo štvrtok v triedach od 8,00 hod.

Pri nástupe do školy je potrebné dodržiavať ustanovenia „ Školského semaforu“

Dovoľujeme si Vám oznámiť, že slávnostné otvorenie školského roka 2021/2022 sa uskutoční dňa 2.septembra 2021 (štvrtok) od 8:00 hod.– 8:45 hod. vo svojich triedach.

Škola postupuje podľa dokumentu MŠVVaŠ SR: ŠKOLSKÝ SEMAFOR: https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

• Od 2.9.2021 - pokiaľ je okres v zelenej fáze rodič predkladá dobrovoľne pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky  do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní (vrátane víkendov a sviatkov) ,,Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti" žiaka. ( https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/  príloha č. 1)

Vyhlásenie o bezpríznakovosti je v prílohe. Môžete si ho vyzdvihnúť aj  na okne budovy školy.

Pri zmene fázy Vás budeme o podmienkach predkladania vyhlásení včas informovať.

• Rodič žiaka 1. ročníka má v období od 2.9. 2021-  10.9.2021 povolené vstúpiť do školy a triedy. Podmienkou je „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti pri každom vstupe do budovy školy“ a rúško.(https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/  príloha č. 1a).

Vyhlásenie je v prílohe. Môžete si ho vyzdvihnúť aj  na okne budovy školy.

• Školský klub detí aj školská jedáleň sú v prevádzke od 3.9.2021 (piatok).
            • Žiaci pri príchode do školy prechádzajú ranným filtrom.
            • Rúška  - žiak musí mat' prekryté horné dýchacie cesty počas celého vyučovania podľa aktuálne platnej vyhlášky ÚVZ SR.

Informácie k organizácii školského roka

1. Ráno pred vstupom do školy sa realizuje ranný filter: meranie teploty, dezinfekcia rúk. Vyučovanie aj krúžková činnosť sa realizuje podľa rozvrhu, s minimalizovaným premiešavaním. ŠKD je v prevádzke od 6,30 do 17.00.

2. Na komunikáciu so školou sa využíva písomná podoba, emailová komunikácia. Osobná komunikácia a návšteva školy je možná iba s predchádzajúcim súhlasom riaditeľa školy.

3. Na začiatku školského roka a následne pri každom prerušení vyučovania 3 dni predkladá zákonný zástupca Vyhlásenie o bezpríznakovosti. V prípade, že ho žiak zabudne doma: môže rodič odoslať potvrdenie cez e-školu, poslať scan cez email alebo kontaktuje lekára pre deti a dorast, ktorý ho usmerňuje.

4. V prípade výskytu Covidu v triede - ide trieda s učiteľom  do karantény alebo predloží Oznam o výnimke z karantény - po očkovaní alebo po prekonaní Covidu. Žiadame rodičov, aby toto oznámenie hneď predložili triednemu učiteľovi, aby bolo možné udeliť výnimku z karantény v prípade potreby.

5. Telesná a športová výchova sa realizuje podľa rozvrhu.

6. V priestoroch školy je povinnosť používať ochrannú pomôcku na tvári (rúško). Rodič je povinný zabezpečiť 2 rúška pre svoje dieťa.

7. V priestoroch školy je zriadená izolačná miestnosť, ktorá slúži na umiestnenie dieťaťa s príznakmi ochorenia COVID- 19 alebo iného respiračného ochorenia.

8. Rodič môže ospravedlniť 5 po sebe idúcich dní svojmu dieťaťu. Následne musí predložiť Vyhlásenie o bezpríznakovosti.

9. V prípade, že je u žiaka podozrenie na COVID-19 a má karanténu, rodič bezprostredne informuje školu na email:zsstefanikga@gmail.com.

10. V prípade, že je u žiaka potvrdené ochorenie  na COVID-19 a má izoláciu, rodič bezprostredne informuje školu na email:zsstefanikga@gmail.com. Škola identifikuje kontakty žiaka za 2 dni pred testovaním.

11. Rodič má právo na OČR iba ak riaditeľ školy alebo RÚVZ rozhodol o prerušení vyučovania v triede malého žiaka do 11. rokov alebo ak vystavil potvrdenie lekár pre deti a dorast.

• Vážení rodičia a zákonní zástupcovia žiakov

• Dovoľujeme si Vám oznámiť, že v súvislosti so začiatkom šk. roka 2021/2022 a za účelom udržať bezpečné prostredia v školách a školských zariadeniach, máte možnosť využiť dobrovoľné testovanie žiakov v školách a v domácom prostredí. Ide teda o dva druhy testovania.

1.Možnosť testovať sa PCR kloktacími testami

Rodič môže požiadať do 25.8.2021 do 12.00 hod. prostredníctvom školy o kloktacie PCR testy, ktoré si prevezme 2.9.2021.  Testovanie zrealizuje rodič doma ( od 2.9 do 5.9. s výsledkom do 72 hod.) Záujem o testy nahlási rodič cez mail školy: zsstefanikga@gmail.com(elektronicky), v prípade, že nemá prístup na mail, telefonicky na č.t. 031/ 7802813.  Toto testovanie JE DOBROVOĽNÉ a škola zisťuje iba záujem o takýto druh testovania

2. V priebehu šk. roka budú mať rodičia možnosť využívať dobrovoľné testovanie žiakov Ag testami v domácom prostredí. Každý žiak ZŠ, ktorého rodič prejaví záujem, dostane sadu 25ks testov na domáce testovanie. Pokiaľ máte záujem o sadu 25ks testov na domáce testovanie, prosíme, aby ste oznámili svoj záujem tiež do 25.8.2021 cez mail školy: zsstefanikga@gmail.com v znení : MÁM ZÁUJEM O SADU TESTOV pre žiaka (meno a priezvisko).

ŽIADNE Z TÝCHTO TESTOVANÍ NIE JE PODMIENKOU PRE NÁSTUP ŽIAKA DO ŠKOLY A JE ÚPLNE DOBROVOĽNÉ.

• Čestné vyhlásenie k poskytnutiu dotácie na stravu od októbra 2021

•  Zverejňujeme nový vzor čestného vyhlásenia pre rodičov, ktorí nepoberajú zvýšený daňový bonus na deti a od októbra by ešte mali záujem o poskytnutie dotácie na stravu (od septembra budú mať nárok na dotáciu tie deti, ktorých rodiča už potrebné doklady odovzdali do konca júla).

Čestné vyhlásenie je v prílohe.